in

Została skazana na 141,078 lat. Odsiedziała tylko 8

thimpayo najdłuższy wyrok
Wielu ludzi jest skazywanych na długie lata odsiadki lub podwójne dożywocie za finansowe defraudacje czy morderstwa. Istnieje jednak osoba, która wyróżnia się na tle wszystkich spraw kryminalnych w historii.

141,078 lat – taki był najdłuższy wyrok skazujący człowieka na pozbawienie wolności. W 1989 roku otrzymała go kobieta Chamoy Thipyaso z Tajlandii za stworzenie piramidy finansowej, która wyłudziła pieniądze od ponad 16 000 osób na kwotę sięgającą nawet 300 milionów dolarów.

Fundusz gwarantujący udziały w ropie

Pod koniec lat sześćdziesiątych Thipyaso stworzyła fundusz, który gwarantował udziały w ropie. Ze względu na powiązania z Thai Air Force fundusz mógł utrzymywać się przez długi czas, aż do połowy lat osiemdziesiątych.

Spekuluje się, że fundusz miał powiązania nie tylko z wojskiem, ale również z prywatnymi inwestorami, politykami i bankami co oddziaływało na tamtejszą gospodarkę.

W drugiej połowie lat osiemdziesiątych po rozmowie z królem Tajlandii Bhumobilem Adulyadejem fundusz został zamknięty a Thipyaso została aresztowana.

W tamtym czasie tajlandzkie prawo zakładało, że maksymalny wyrok może wynosić tylko 20 lat. W rzeczywistości Thipyaso odsiedziała tylko 8 lat w więzieniu po czym wyszła na wolność.

Obecnie nie ma żadnych informacji o tym czy kobieta nadal żyje i czy zajmuje się prowadzeniem nowego biznesu.

Podoba Ci się artykuł?

0 points
Upvote Downvote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

podwodny cmentarz neptune memrofial

Podwodny cmentarz u wybrzeża Florydy

hachiko wierny pies

Pies który nigdy nie zapomniał o swoim właścicielu