in

Przeżyła zatonięcie Titanica i Britannica

przeżyła titanica

Violet Jessop urodziła się w 1887 roku w Argentynie, jako córka irlandzkich imigrantów. Ze względu na kiepską sytuację rodzinną już we wczesnym wieku musiała podjąć pracę, aby utrzymać siebie i swoją rodzinę.

W tym celu zatrudniła się na statku Olympic, który należał do rodziny statków Titanica i Britannica. 20 września 1911 roku podczas rejsu Olympic zderzył się z krążownikiem HMS Hawke, w którym doszło do drobnych uszkodzeń. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a Olympic został odholowany do Belfastu i wrócił do służby w 1913 roku.

Titanic

Titanic

Później Violet skorzystała z okazji i zatrudniła się na pokładzie Titanica. W nocy z 14 na 15 kwietnia Titanic uderzył prawdopodobnie w górę lodową co spowodowało jedną z największych tragedii na oceanie.

Przed katastrofą Violet była w swojej kajucie i przygotowywała się do snu, gdy nagle usłyszała uderzenie i przeraźliwe krzyki. Gdy wyszła z kajuty zobaczyła, że Titatanic zaczyna się zanurzać.

Spośród  2200 pasażerów Titanica utonęło wówczas około 1500 osób. Violet była jedną z tych osób, którym udało się przeżyć. W wywiadach powiedziała, że była tak przerażona i zmarznięta, że dziwi się, że udało jej się wyjść z tego cało.

Britannic

britannic

Pomimo tych traumatycznych przeżyć Violet Jessop postanowiła nadal kontynuować karierę na statku. W tym celu zatrudniła się na Britannicu. Na pokładzie statku Jessop pomagała rannym żołnierzom, którzy uczestniczyli w bitwie o Gallipoli.

21 listopada, 1916 roku podczas rejsu przez morze Egejskie Britannic wpłynął na minę postawioną przez niemiecki okręt podwodny.

Z 1300 ludzi na pokładzie zginęło ponad 30 osób. Jessop podobnie, jak na Titanicu cudem uniknęła śmierci, ponieważ dostrzegli ją rozbitkowie z innej szalupy ratunkowej i wciągnęli na pokład. Jak sama stwierdziła udało jej się przeżyć, dzięki grubym włosom, które zamortyzowały siłę uderzenia, gdy uderzyła głową o stępkę statku.

Po wojnie Jessop nie porzuciła swojej kariery na statkach pasażerskich. Jednak w dalszej części jej życia nie wydarzyła się już żadna tragedia, a Jessop mogła liczyć na wielkie szczęście.

Podoba Ci się artykuł?

0 points
Upvote Downvote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

przeklęty samochód jamesa deana

Tajemnica przeklętego samochodu Jamesa Deana

podwodny cmentarz neptune memrofial

Podwodny cmentarz u wybrzeża Florydy