in

Podwodny cmentarz u wybrzeża Florydy

podwodny cmentarz neptune memrofial

Na naszej planecie istnieje wiele niespotykanych dotąd miejsc, które potrafią szokować. Jednym z nich jest Neptune Memorial Reef – podwodny cmentarz dla ludzi, który powstał w 2007 roku.

Neptune Memorial Reef znajduje się o 3.25 mil od wybrzeża Florydy i stanowi największą sztuczną rafę na świecie, która wynosi 16 akrów (6500 m2). Podwodna nekropolia może stanowić pochówek nawet dla 125 tysięcy zmarłych.

Zaginiona Atlantyda

Pierwotne plany zakładały, aby stworzyć krainę Zaginionej Atlandyty – miejsce w którym niegdyś istniała podwodna cywilizacja, jednak koszty okazały się zbyt wysokie i twórcy postanowili stworzyć w tym miejscu podwodny cmentarz.

Nekropolia została zaprojektowana w taki sposób, aby przypominała podwodne miasto. Znajdują się w niej bramy, posągi a także drogi, które stanowią doskonałą trasę do zwiedzania.

pomniki i nagroboki na cmentarzu

Jest często odwiedzana przez nurków z całego świata. Połowy na jej terenie są zabronione, ponieważ stanowi ona schronienie dla organizmów morskich.

Nagrobki Neptune Memorial Reef tworzone są z prochów zmarłych poddanych kremacji i łączone z cementem. Każdy grób ma symboliczną tabliczkę upamiętniającą zmarłą osobę.

Ciekawostką jest to, że na cmentarzu może spocząć każdy kto wyrazi na to zgodę lub gdy zdecyduje się na to rodzina zmarłego.

Podoba Ci się artykuł?

0 points
Upvote Downvote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

przeżyła titanica

Przeżyła zatonięcie Titanica i Britannica

thimpayo najdłuższy wyrok

Została skazana na 141,078 lat. Odsiedziała tylko 8