w

Pies który nigdy nie zapomniał o swoim właścicielu

hachiko wierny pies

Mówi się o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ jest wiele udokumentowanych przypadków, w których to pies nie zapomniał o swoim właścicielu nawet po śmierci.

Hachiko

Jednym z takich zwierząt był Hachiko – pies rasy akita. Gdy Hachiko miał zaledwie rok został zaadoptowany przez profesora Hidesaburō Ueno, który sprowadził go do Tokio.

Pies był znany z tego, że zawsze odprowadzał profesora na stację Shibuya Station. Gdy Ueno wracał z pracy pociągiem to Hachiko już na niego czekał, aby przywitać się z właścicielem.

W 1925 roku będąc na uczelni profesor Ueno doznał wylewu krwi do mózgu i zmarł. W tym dniu Hachiko czekał na swojego pana na stacji kolejowej i gdy zorientował się, że go nie ma wrócił rozczarowany do domu.

Od tego dnia Hachiko codziennie kontynuował swoją podróż na stację w nadziei, że spotka swojego pana. Robił to przez następne 10 lat aż do swojej śmierci w 1935 roku, kiedy to zmarł z powodu robaczycy serca i płuc.

hachiko w 1935

W kulturze japońskiej Hachiko jest uważany za przykład lojalności. Nawet po śmierci psa ludzie w całej Japonii zaczęli opowiadać historię o przyjaźni między Hachiko a profesorem Ueno. Nadano mu przydomek “wiernego psa”.

Szczątki Hachiko znajdują się w Narodowym Muzeum Przyrody i Nauki w Tokio.

W 2009 roku został wyreżyserowany film pt. “Mój przyjaciel Hachiko” który opowiada współczesną historię przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem. Główną rolę w filmie zagrał amerykański aktor Richard Geere.

Podoba Ci się artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thimpayo najdłuższy wyrok

Została skazana na 141,078 lat. Odsiedziała tylko 8

najniebezpieczniejsze drogi na świecie

5 najniebezpieczniejszych dróg na świecie