in

7 nieznanych faktów z życia Cristiano Ronaldo

ronaldo

Cristiano Ronaldo jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Jednych inspiruje,a innych doprowadza do wiecznej irytacji. Poznaj 7 nieznanych faktów z jego życia.

1. Jego obsesją jest bycie najlepszym

W wywiadach wielokrotnie powtarza, że chce być najlepszy i wygrywać wszystko co jest możliwe. Nie każdy jednak wie, że Ronaldo ma “manię wielkości” nie tylko w piłce nożnej. Jego były klubowy kolega z czasów gry w Manchesterze United Patrick Evra wspomniał o ciekawej sytuacji, która zdarzyła się w przeszłości.

Kiedyś Ronaldo i Rio Ferdinand grali w tenisa stołowego. Ronaldo przegrał i był podobno tak zły, że postanowił kupić stół do tenisa stołowego i codziennie ćwiczyć. Po dwóch tygodniach Ronaldo i Ferdinand ponownie się spotkali, aby sprawdzić kto jest lepszy w ping ponga.

Tym razem to Ronaldo wygrał i pokazał, że intensywny trening potrafi przynieść zaskakujące rezultaty i zmazać “skazę na honorze”.

2. Ma wydolność 20 latka

Niektórzy piłkarze w wieku 33 lat (ur. 1985) kończą swoją karierę, ponieważ nie są w stanie wytrzymać reżimu treningowego. Ronaldo jest wyjątkiem od reguły. Twierdzi, że jest w stanie grać na najwyższym poziomie do 40 roku życia.

Gdy przechodził testy medyczne do Juventusu Turyn okazało się, że ma wydolność 20 latka. Jest to spowodowane tym, że od wielu lat intensywnie trenuje i prowadzi ścisłą dietę. Jego poziom tkanki tłuszczowej wynosi tylko 7% co jest wynikiem znacznie lepszym niż w przypadku supermodelek chodzących po wybiegach mody.

3. Został najszybszym piłkarzem na mundialu

Czy wiesz, że Ronaldo był najszybszym zawodnikiem mundialu odbywającego się w Rosji w 2018 roku?

W meczu z Hiszpanią osiągnął zawrotną prędkość wynoszącą prawie 34 km/h. Dla przykładu jego największy rywal Lionel Messi osiągnął tylko 25 km/h.

Kilka lat temu wystąpił w programie, w którym pokonał hiszpańskiego sprintera Angela Davida Rodrigueza w biegu zygzakiem między tyczkami.

Jego wyniki imponują od lat i wciąż jest demonem prędkości.

4. Miał ukrytą wadę serca

Mając 15 lat lekarze wykryli, że Ronaldo ma poważną wadę serca, ponieważ bije ono za szybko. Został niezwłocznie przewieziony do szpitala i zoperowany.

Operacja przebiegła pomyślnie a Ronaldo mógł wrócić do regularnych treningów. Cristiano Ronaldo miał dużo szczęścia, ponieważ gdyby nie wykryto u niego wady serca jego przygoda z piłką nożną mogłaby się zakończyć tragicznie.

5. Jest doskonałym biznesmenem

Ronaldo jest jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Plasuje się na trzecim miejscu tuż za Floydem Mayweatherem Juniorem i Lionelem Messim.

To co czyni Ronaldo doskonałym biznesmenem to potencjał marketingowy jaki stworzył wokół własnej osoby. Jego konto na Facebooku ma ponad 122 milionów polubień, a za pojedyncze wpisy na fanpage’u inkasuje grube miliony.

Ma podpisany dożywotni kontrakt z firmą Nike o wartości 1 miliard dolarów. Ponadto inwestuje w nieruchomości, hotele i restauracje. Posiada też własną linię odzieży i perfum.

W samym 2018 roku zarobił ponad 108 milionów dolarów.

6. Jest przeciwnikiem tatuaży

Wielu zawodników we współczesnym futbolu posiada tatuaże. Jednak Ronaldo nie posiada ani jednego.

Kilka lat temu, gdy syn jego kolegi zachorował postanowił zarejestrować się w banku jako dawca szpiku kostnego. Dzięki temu pomógł synowi przyjaciela niemal natychmiastowo.

Ponadto został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, w którym zachęca do oddawania krwi.

Przypomnijmy, że po zrobieniu tatuaży trzeba odczekać minimum pół roku, aby oddać krew. Według Ronaldo “Każda taka sesja oznacza, że w sytuacji, która jest krytyczna możemy pomóc innym”.

7. Lotnisko Cristiano Ronaldo na Maderze

Cristiano Ronaldo jest bohaterem narodowym każdego Portugalczyka. Pochodzi z Madery i jako nastolatek grał w klubie Nacional dopóki nie wyemigrował na Stary Kontynent do Sportingu Lizbona.

W 2017 roku lotnisko na Maderze zostało nazwane na jego cześć. Lotnisko obsługuje ponad 3 miliony pasażerów każdego roku.

Jeśli ktoś obserwuje go w mediach społecznościowych to wie, że Ronaldo jest bardzo przywiązany do swojego miejsca urodzenia. Maderę odwiedza każdego roku i chętnie pokazuje zdjęcia z tej wspaniałej wyspy.

Podoba Ci się artykuł?

0 points
Upvote Downvote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

północny sentinel

Najniebezpieczniejsza wyspa na świecie

ile śpimy

Ile czasu przesypiamy w ciągu całego życia?