in

10 najbogatszych ludzi na świecie w 2018 roku

najbogatsi ludzie świata

Mają tyle pieniędzy, że do końca swojego życia mogliby już nic nie robić i siedzieć na plaży pod palmami popijając drinki. Większość z nich pomimo zgromadzonego majątku cały czas pracuje i osiąga nowe cele. Oto lista 10 najbogatszych ludzi, która została stworzona w oparciu o magazyn Forbes.

Numer 10 i 9: David i Charles Koch

Majątek: 54,5 miliardów dolarów

david i charles koch

David i Charles są amerykańskimi przedsiębiorcami i inewstorami, którzy odziedziczyli firmę chemiczną Koch Industries po zmarłym ojcu.

Oprócz robienia biznesów i szukania nowych inwestycji bracia Koch angażują się w politykę. Interesujący jest fakt, że odkąd Charles odziedziczył przedsiębiorstwo po ojcu wartość jego firmy wzrosła o 2600 razy.

Numer 8: Larry Ellison

Majątek: 59,1 miliarda dolarów

10 larry ellison

Larry Ellison jest amerykańskim biznesmenem, który założył przedsiębiorstwo Oracle Corporation, które zajmuje się tworzeniem oprogramowania i systemów zarządzania bazą danych dla firm.

Już od najmłodszych lat Ellison wykazywał niezwykle zdolności analityczne i matematyczne co umożliwiło mu podjęcie studiów informatycznych na Uniwersytecie w Chicago.

Obecnie Ellison nie pełni już funkcji prezesa w Oracle, lecz jak sam twierdzi cały czas ma wszystko pod kontrolą.

Numer 7: Carlos Slim Helu

Majątek: 64,9 miliarda dolarów

slim helu

Jest obecnie najbogatszym meksykaninem na świecie (w 2014 roku był notowany na pierwszym miejscu według magazynu Forbes). Jest magnatem w segmencie telekomunikacji i założycielem Telmexu.

Ciekawostką jest fakt, że jest przeciwnikiem Donalda Trumpa i zarzucał mu m.in., że ten niszczy amerykańską gospodarkę i podejmuje niewłaściwe decyzje w polityce związane z budową muru między USA i Meksykiem.

Numer 6: Mark Zuckerberg

Majątek: 65,8 miliardów dolarów

mark zuckerberg

Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ każdy go zna … Chyba że nie posiada konta na Facebooku 🙂

Mark Zuckenberg pomimo trzydziestu paru lat został jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Jest założycielem portalu społecznościowego, który na początku swojego istnienia miał zrzeszać studentów kampusu. Dopiero później ewoluował i przeistoczył się w Facebooka, którego zna każda osoba na świecie.

W 2010 roku powstał nawet film pt. “The Social Network”, a w rolę Marka Zuckenberga wcielił się aktor Jesse Eisenberg.

Numer 5: Amancio Ortega

Majątek: 66,6 miliarda dolarów

Amancio Oreta jest hiszpańskim przedsiębiorcą i założycielem sieci sklepów Zara, które specjalizują w sprzedaży odzieży w każdym zakątku świata.

Jeszcze do niedawna Amancio Ortega chronił swoją prywatność i nie pokazywał się publicznie. Dopiero książka pt. “Zara prawdziwa historia sukcesu” odsłoniła ciekawe informacje, które ujrzały światło dzienne.

Ortega jak sam twierdzi nie ma własnego biura i nie chodzi w ubraniach sprzedawanych przez hiszpańską firmę Zara, a mimo tego dokłada wszelkich starań, aby jego odzież była, jak najlepszej jakości.

Numer 4: Bernard Arnault

Majątek: 75,2 miliarda dolarów

bernard arnault

Bernard Arnault jest francuskim przedsiębiorcą i prezesem LVMH zrzeszającym takie marki, jak Sephora, Christian Dior, Marc Jacobs czy Kenzo.

W 1984 roku otrzymał od rodziny 15 milionów dolarów na rozkręcenie biznesu. Następnie stworzył markę Dior oraz inne pokrewne firmy zajmujące się sprzedażą perfum, galanterii i alkoholu.

Numer 3: Warren Buffett

Majątek: 86,7 miliarda dolarów

warren buffett

Warren Buffett jest amerykańskim ekonomistą i inwestorem giełdowym. Przez wielu ludzi jest uważany za autorytet, który potrafi zmienić zwykłą akcję w złoto.

Obecnie jest prezesem firmy Berkshire Hathaway. Ma także udziały w innych firmach takich jak Coca Cola czy American Express.

Numer 2: Bill Gates

Majątek: 95,6 miliarda dolarów

bill gates

Przez wiele lat Bill Gates utrzymywał się na pierwszym miejscu najbogatszych ludzi na świecie. Jest założycielem Microsoftu, który zajmuje się tworzeniem systemów operacyjnych Windows oraz pakietów biurowych.

Bill Gates jest znany z tego, że rzucił studia, aby poświęcić się swojej pracy, która wzniosła go na wyżyny filantropii.

Jego majątek z pewnością byłby znacznie wyższy niż jest obecnie, gdyby nie to, że lwią część swojego dochodu przekazuje na cele charytatywne i pomoc innym ludziom.

Numer 1: Jeff Bezos

Majątek: 164,7 miliardów dolarów

jeff bezos

Naszą listę zamyka założyciel sklepu Amazon Jeff Bezos z niewyobrażalnym majątkiem wynoszącym ponad 160 miliardów dolarów. Amazon zatrudnia obecnie ponad 150 tysięcy osób na całym świecie ( w tym także w Polsce).

Bezos jest także założycielem firmy astronautycznej Blue Origin, która zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii kosmicznych.

Podoba Ci się artykuł?

0 points
Upvote Downvote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

północny sentinel

Najniebezpieczniejsza wyspa na świecie