w

5 najniebezpieczniejszych dróg na świecie

najniebezpieczniejsze drogi na świecie

Jeżeli myślisz, że w Polsce stan dróg jest zły i trudno po nich jeździć samochodem to grubo się mylisz. Poznaj drogi, które są uważane za najniebezpieczniejsze na świecie.

1. Leh-Manali Highway

Leh-Manali-Highway

To droga o długości 479 km znajdująca się na północny Indii. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne droga jest otwarta tylko 4,5 miesiąca w roku. Drogę przecina wiele strumieni, które powstają na skutek topniejących lodowców.

trudna droga leh highway

Każdy kto spróbuje pokonać tę drogę musi wziąć pod uwagę fakt, że wysokość wzniesień dochodzi do 5000 metrów co stanowi trudny teren dla kierowców. Zbyt gwałtowne pokonywanie wysokości terenu powoduje chorobę wysokościową, dlatego przejechanie całego odcinka drogi zajmuje dwa dni.

2. Paso Internacional Los Libertadores

Paso Internacional Los Libertadores

To przełęcz, która jest położona w Andach. Łączy Argentynę z Chile. Jej strome zbocze prowadzi do tunelu Chrystusa Zbawiciela znajdującego się na wysokości 3200 metrów.

Pomimo tego, że teren po stronie argentyńskiej jest dość łatwy do pokonania, to po stronie chilijskiej stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców.

przełęcz w andach

W czasie zimy na przełęczy występują intensywne opady śniegu co utrudnia manewrowanie pojazdem.

3. Karakoram Highway

karakoram highway

To droga o długości 1300 km łącząca Chiny i Pakistan, przechodząca przez pasmo górskie Karakoram. Na drodze występują niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak duże opady śniegu, opady monsunowe i osunięcia ziemi co sprawia, że jazda samochodem nie należy do najłatwiejszych.

karakoram highway w pakistanie

W 2006 roku podpisano umowę, na mocy której droga zostanie zmodernizowana i rozszerzona, aby ułatwić jazdę. Ze względu na niesamowite widoki panujące na Karakoram Highway droga jest często nazywana ósmym cudem świata.

4. Moki Dugway

Moki Dugway

To 3 milowa droga położona w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Po okresach burzowych droga jest często nieprzejezdna, ponieważ jej błotnista powierzchnia uniemożliwia manewrowanie pojazdem.

Moki Dugway warunki

Droga jest o tyle niebezpieczna. że kilka lat temu na kanale Discovery został wyemitowany odcinek, w którym opisano wjazd na wzniesienie.

5. Passage du Gois

Passage du Gois

Droga o długości 4 km, która jest usytuowana we Francji. Łączy miejscowość Beauvoir-sur-Mer i wyspę Noirmoutier.

Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby nie fakt, że droga jest zalewana dwa razy dziennie podczas przypływu. Głębokość wody sięga nawet 4 metrów dlatego droga jest niebezpieczna dla kierowców, którzy przegapią znaki ostrzegawcze informujące o godzinach przejazdu.

droga pod wodą

Droga jest dostępna dla kierowców tylko półtorej godziny przed odpływem i półtorej godziny po odpływie (3 godzinny dziennie).

Podoba Ci się artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

hachiko wierny pies

Pies który nigdy nie zapomniał o swoim właścicielu